ראיון עם סבא

ראיון עם סבא

במה עסקת בתחום הרפואה?

ברפואה פנימית "מלכת הרפואה"- רפואה שמסתכלת על האדם מכל התחומים, אבל היא שונה מרפואת משפחה או רופא כללי. זה ברמה יותר רצינית והתואר של מומחה ברפואה פנימית הוא התחום הכי יפה ברפואה יש לך מגוון.

האם שהתחלת להיות רוופא פנימי רצית להיות רופא בתחום אחר?

לא בהתחלה קצת התלבטתי בין רופא ילדים לרופא פנימי אבל אז ראיתי ילד חולה סרטן ומאז כבר לא רציתי כי ידעתי שאני לא אעמוד בזה.

כמה שנים היית רופא?

גם היום אני רופא, אין לזה תוקף. רשיון של רופא הוא לכל החיים אלא אם הוא עשה משהו נוראי.

באיזה גיל התחלת להיות רופא?

ב1955 התחלתי ללמוד בבית ספר לרפואה, ב1962 סיימתי את לימודי והתחלתי להיות רופא. ב1966 כבר הייתי רופא.

איפה למדת?

למדתי בהדסה ירושלים, זה היה הבית ספר היחיד בארץ לרפואה.

איפה עבדת?

בהדסה ירושלים, הדסה תל אביב, אסף הרופא, איכילוב, בנק הדם, בית חולים קפלן וקופת חולים מכבי. בארצות הברית: אטלנטה וושינגטון.

אם לא היית מתקבל היה לך רעיון מה תעשה?

הרעיון היחיד היה רפואה רפואה רפואה.

האם עכשיו היית ממליץ לי ללמוד רפואה?

רק בהודו כי בישראל ועוד הרבה מדינות יש טכנולוגיה מתקדמת ואז הרופא לא עובד כמעט, הוא כל דבר בודק עם מכונות שמקלות עליו. פעם זה לא היה ככה כי היחה פחות טכנולוגיה אז הרופא היה יותר עובד.

מה היתרונות בלהיות רופא ומה החסרונות?

היתרונות הם שיש מגוון עצום ואתה תמיד חושב ולומד ונהנה מהתוצאות. החסרון היחידי הוא שזה מקצוע שלא נגמר, הוא הולך איתך 24 שעות וצריך להקדיש את חייך.

האם יש לך סיפור על טיפול מרגש הוא מדהים שקרה לך?

היה חולה לב קשה שמטפלים בו ומטפלים בו ונותנים לו את כל התרופות שאפשר ולא מצליחים לייצב אותו והחולה נתנו לו את הכל. שהגעתי לבית החולים התברר לי שהחולה עבר התקף לב והדופק לא פועל כמו שצריך, צריך לשים קוצב כדי שיפעיל את הלב. בדקתי אותו וראיתי שיש לו קוצב מה שהתברר לי במקום זה שאז היו קוצבים שנתנו קצב קבוע והיה אפשר לשנות את הקצב מבחוץ כי אז זה היה קוצב מתקדם. הקצב שנקבע לו היה 76, הגעתי למסקנה שצריך לשנות את הקצב במקום 76 לעשות 85, זההיה סיבוב קטן כמו ברדיו.הקצב עלה והלב היה יותר מהיר והוא ניצל וחי. שום תרופה לא יכלה להציל אותו הדבר היחיד היה הסיבוב הקטן הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים